استراتژی خدایان موفقیت : ۲- تمرکز یا واماندن

اهداف خود را دوبار در روز مرور کنید تا بتوانید بر روی دستیابی به آنها ، متمرکز شوید - لس براون - تعیین اهداف صحیح - مولتی من - چند برابر شوید - موفقیت و ثروت آفرینی

ما در دوره ای از حواس پرتی های ویران کننده زندگی می کنیم

ویدئو های خنده دار از گربه ها و تصاویر دلفریب دیگران

اقدام ، بهره وری و هدف هایمان را می دزدند.

 

تحقیقات اخیر نشان داده اند که افراد متوسط ۵۰% از زندگی روزانه خود را در حواس پرتی و وقفه سپری می کنند.

با این حساب ، آیا دست نیافتن به رویاهایمان تعجب آور است؟

در مطلب قبلی از سری مطالب خدایان موفقیت ، به مسئله تعیین اهداف یا مقاصد صحیح به روش صحیح ، پرداختیم. وقتی این گام را گذراندید ، نوبت به استراتژی دوم می رسد. غوطه وری کامل در وظیفه ای که به عهده خود گذاشته اید.

 

 

ما در جامعه ای با فرهنگ غالب حواس پرتی ها زندگی می کنیم.

بی خردی جای تمرکز را گرفته است.

 

این روند در حال بدتر شدن است. در ادامه تحقیقات قبلی که اشاره شد ، مشخص شده است که هر بار که حواسمان پرت می شود ، بطور میانگین ۲۰ دقیقه طول می کشد تا به تمرکز مورد نیازی که قبلا در آن بودیم برگردیم. ۲۰ دقیقه…!؟

 

شما می توانید یک لامپ ۱۰۰ باشید یا یک پرتو لیزر.

لامپ ، نور خود را پخش می کند و فقط یک ناحیه را روشن می کند.

اما پرتو لیزر متمرکز شده حتی فولاد را هم برش می دهد.

 

آمار دیگری از همین تحقیقات نشان می دهد که افراد معمولی بطور متوسط  ۷۵ بار در روز گوشی همراه خود را بر می دارند و با آن بطور متوسط ۵ ساعت در روز امور غیر کاری انجام می دهند.

حتی تصور اینکه اینطور رفتار کنیم ، نگران کننده است. با این حساب تعجبی ندارد که اکثر مردم زمانی که زندگی خود را به پایان می رسانند ، همان وضعیتی را دارند که ۴۰ سال پیش داشته اند.

تمرکز محصول جانبی اراده است؛ و قدرت اراده مانند ماهیچه می تواند توسعه پیدا کند و باید توسعه پیدا کند. فقط با تمرکز لیزری می توانید در اهداف و تکالیف خود غوطه ور شوید.

 

افزایش قدرت اراده

در این قسمت روشی ساده برای افزایش قدرت اراده و تمرکز به شما یاد می دهیم.

ابتدا ، باید به خودتان تعهد دهید که تمام حواس پرتی های موجود در محل کارتان را حذف کنید. اینکار به معنای خاموش کردن تمام نرم افزارها ، خاموش کردن موبایلتان ، بستن در ، و داشتن ساعات کاری منظم و متمرکز ، می باشد.

مورد آخر ضروری ترین گزینه است. مخصوصا اگر در خانه کار می کنید.

تحقیقات نشان داده است که یک تمرکز اساسی فقط ۹۰ دقیقه در هر بار دوام می آورد. در نتیجه باید برنامه خود را در بخشهای ۹۰ دقیقه ای تنظیم کنید. و بعد از هر مورد ۹۰ دقیقه ای ، کمی حرکات کششی انجام دهید ، یک لیوان آب بخورید ، کمی قدم بزنید یا هر عملی که نیاز چندانی به تفکر و تمرکز نداشته باشد. این حرف را نباید به عنوان مجوزی برای غرق شدن در بازی یا کلیپ های خنده دار تلقی کنید.

 

معنی حقیقی قدرت اراده

توانایی دستور دادن به خودتان و پیروی از آن می باشد.

 

حال به تمرینی عالی برای قدرت اراده می پردازیم که تمرین با ساعت است. البته در ابتدای کار ممکن است اعصابتان را به هم بریزد. اگر ساعت نمی بندید ، از تایمر روی گوشی یا هر چیزی که زمان را محاسبه می کند ، استفاده کنید.

روز اول ، به مدت یک دقیقه به دستی که ساعت نبسته اید نگاه کنید و فقط و فقط بر روی آن دست تمرکز کنید و به هیچ چیز فکر نکنید. اگر حواستان پرت شد ، فقط به دستتان نگاه کنید و روی آن متمرکز شوید. زمانی که تمرکزتان از دست رفت نگران نباشید و عصبانی نشوید. این اتفاق حتما می افتد. فقط متوجه باشید که تمرکزتان کمی منحرف شده و حواستان را دوباره جمع کنید.

زمانی که توانستید فقط بر روی دست دیگرتان تمرکز کنید و به چیزی فکر نکنید ، به مرحله دوم می روید. مرحله دوم انجام همان مرحله قبلی به مدت ۲ دقیقه است . و بعد ۳ دقیقه ، تا اینکه به ۵ دقیقه برسید.

توجه داشته باشید که دروغ گفتن به خودتان هیچ ارزشی ندارد. اگر بخواهید میانبر بزنید ، این خودتان هستید که شکست می خورید.

این تمرین را تا زمانی که به ۱ ساعت برسید ادامه دهید. شاید راحت به نظر نرسد ، اما قطعا روشی قدرتمند است. زمانی که قدرت اراده خود را توسعه دهید ، دیگران از مقدار کاری که در زمان کمتر توانایی انجام آن را دارید ، شگفت زده خواهند شد.

اینها همه از تجارب شخصی اساتید بزرگ موفقیت هستند و قطعا برای شما مفید واقع می شوند.

 

ذهن بسیاری از مردم در حد یک پرنده دست آموز

منظم و تمرین داده شده است.

این وضعیت در کودکی شاید بانمک به نظر برسد.

اما در بزرگسالی هیچ بهره وری و جذابیتی ندارد.

 

یک هدف انتخاب کنید  که توانایی رسیدن به آن را دارید ، گسترشش دهید و بعد کاملا متعهدانه  غرق در انجام آن شوید.

 

بیشتر از این ها برای شما در راه است.

و همیشه بیشتر از این خواهد بود.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است